رویا بلاگ ابزاری است پیشرفته برای ساخت وبلاگ حرفه ای رایگان و سایت ساز حرفه ای .

خصوصیات و اهمیت استفاده از لباس فرم اداری

همانطور که مطلع هستید لباس فرم اداری انواع مشاغل سازمانی و شرکت­ها نشان دهنده اعتبار و رسمیت آن مجموعه می­باشد. بنابراین به جهت اهمیت این موضوع، هر لباس فرمی را نمی­توان در محل کار استفاده کرد؛ بلکه براساس نوع حرفه و شغل و اهدافی که شرکت یا اداره مد نظر دنبال می­کند، انتخاب یونیفرم مناسب طراحی شده توسط طراحان مجرب، در دستور کار رهبران سازمان قرار خواهد گرفت. لباس فرم کاری و اداری هر شرکت، علاوه بر راحتی و آرمش برای کارمندان، باعث یک دست دیده شدن گروه یا تیم کاری نیز می­شود و شکل زیبا و نظم خاصی را در اداره ایجاد خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم شما کاربران گرامی را با لباس­های اداری و فرم، ویژگی و خصوصیات آن برای تمامی مشاغلی که به پوشش فرم اداری نیاز دارند آشنا کرده و به بررسی اهمیت استفاده و جنبه­ های مختلف آن بپردازیم.

 

  لباس فرم اداری آقایان

لباس اداری و فرم چگونه لباسی است؟

در بسیاری از مشاغل، استفاده و خرید لباس فرم اداری مناسب متناسب با شغل و حرفه افراد امری مهم و ضروری بشمار می­آید؛ چرا که یکدست بودن لباس کارمندان علاوه بر ظاهری زیبا باعث ایجاد حس همبستگی و اتحاد در میان پرسنل خواهد شد. لباس فرم هر سازمان یا اداره­ براساس نیازها و اهداف سازمان انتخاب می­شود. به این صورت که برای خانم­ها به شکل مانتو شلوار زیبا و خوش فرم اداری و برای آقایان به شکل کت و شلوار اداری، طراحی و اجرا می­شود. لازم است به این نکته اشاره شود که لباس­های فرم مردانه صرفا برای لباس اداری مورد استفاده نمی­شود بلکه برای فرم کارگری، کارگاهی، رانندگان و فرم کار نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که انتخاب لباس فرم مناسب براساس نوع شغل و برحسب جنس پارچه، نوع فصل، میزان راحتی و شیک و زیبا بودن آن صورت می­پذیرد.

خصوصیات و ویژگی لباس فرم اداری مناسب

لباس فرم اداری نشان دهنده هویت و اعتبار و همبستگی و کار تیمی کارمندان هر شرکت یا سازمان محسوب می­شود. بنابراین انتخاب لباس فرم متناسب با محیط کار با در نظر گرفتن المان­ها و ویژگی­های منحصر به فرد در طراحی و دوخت از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

  • انتخاب رنگ مناسب در لباس فرم، به عنوان اولین چیزی که نظر دیگران را جلب می­کند شناخته شده است. معمولا برای انتخاب رنگ لباس فرم از برند و المان­های سازمانی الهام می­گیرند.
  • ·        یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یونیفورم مناسب، جنس پارچه مصرفی می­باشد. انتخاب پارچه در طول سال معمولا بر اساس فصل سرما و گرما صورت می­پذیرد. پارچه با الیاف طبیعی و نخ و یا پارچه ترگال برای مانتوهای اداری بانوان و استفاده از پارچه فاستونی برای دوخت کت و شلوار اداری آقایان گزینه بسیار مناسبی می­باشد 
  • انتخاب سایز مناسب برای لباس فرم اداری به عنوان عاملی مهم در راحتی به هنگام کار بشمار می­آید. بنابراین، انتخاب لباس فرم تنگ و نامناسب که مانع از حرکت و فعالیت در محیط کار می­شود توصیه نخواهد شد.

در این عکس تکنیسین های کار در ارتفاع را با لباس فرم مشاهده میکنید:

 

بررسی اهمیت و منافع استفاده از لباس فرم در اداره و سازمان

پوشیدن لباس فرم اداری علاوه بر اینکه در جهت منافع کارفرمایان اجرا می­شود؛ برای سه طیف مختلف در هر سازمان یا اداره منافعی را به دنبال خواهد داشت که به شرح ذیل می­باشد.

منافع کارفرمایان

با اینکه انتخاب و طراحی لباس فرم اداری، برای کارفرمایان هزینه­بر است؛ با این حال با توجه به منافعی که در جهت اهداف اداره یا سازمان دارد، کارفرما از هزینه بیش­تر در این مورد هیچ تردید و مضایغه­ای را دریغ نمی­فرماید. بنابراین الزام و اجبار استفاده از لباس فرم برای کارمندان، به جهت افزایش بهره­وری کار و به دنبال آن، بازدهی مطلوب شاغلین، بالندگی و شکوفایی ارگان یا نهاد ذیربط می­باشد. علاوه بر این یکی از عوامل مهم در موفقیت نام و برند تجاری هر سازمان یا اداره، لباس­های فرم کارمندان می­باشد. به عنوان مثال مانتوی فرم اداری کارمندان خانم یک شرکت هواپیمایی، به عنوان هویت کاری و فاکتور معرفی برند آن شرکت محسوب می­شود. بنابراین کارفرمایان به جای صرف هزینه­های هنگفت تبلیغات برند یا شرکت خود، با طراحی و استفاده از لباس فرم شیک و مناسب در رنگ سازمانی و از طریق درج لوگوی شرکت بر روی لباس، بهترین شیوه برندسازی و تبلیغات آن را در دستور کار خود قرار می­دهند؛ درواقع یک دست بودن لباس فرم کارکنان، نشانه­ی اعتبار برند و حرفه­ای بودن فعالیت­های شرکت می­باشد.

لباس فرم اداری کارمندان، علاوه بر اینکه عامل ایجاد حس همبستگی بین کارمندان، شکل و ظاهر زیبا، تبلیغات و برندسازی و نشان دهنده هویت و اعتبار سازمان است در برخی موارد ایمنی کارکنان را با توجه به نوع کاری که انجام می­دهند تامین خواهد کرد. به عنوان مثال لباس­های فرم کار با ویژگی ضد حریق یا شب­نما برای مشاغلی مانند آتش نشانی و شهرداری در جهت حفظ ایمنی کارکنان، طراحی و اجرا شده است.

منافع کارکنان

یکی از نکات و منافع حائز اهمیت الزام استفاده از لباس فرم برای تمامی کارکنان، کنار گذاشته شدن نابرابری و تفاوت­های فردی و فرهنگی میان افراد می­باشد. علاوه بر این ایجاد ظاهری شیک و متناسب با محیط کار، افزایش روحیه مثبت و ایجاد بازدهی مطلوب، صرفه جویی در خرید لباس­های گران قیمت و عدم نگرانی برای تهیه لباس متناسب با محیط کار از منافع پوشیدن یونیفرم کارمندان می­باشد.

منافع مشتریان

یکی از اصلی­ترین دغدغه­های کارفرمایان، دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن از سوی مشتری می­باشد. لباس فرم اداری به عنوان ابزاری برای شناسایی کارمندان توسط مشتری شناخته می­شود. در واقع پوشش هماهنگ و مناسب کارمندان، بیشترین تاثیر را در ایجاد تصویر ذهنی مطلوب برای مشتریان دارد. براساس تحقیقات به عمل آمده و در طی نظرسنجی­های اعمال شده از مشتریان یک اداره، حدود 52 درصد از مشتریان نسبت به کارکنانی که با لباس فرم در محل کار حاضر شده­اند اعتماد بیشتری داشته و از پیشنهادات آنان به خوبی استقبال خواهند کرد.

 

پوشیدن لباس فرم یک دست نشان دهنده اتحاد کارکنان

جمع بندی و کلام آخر

لباس فرم اداری امروزه به عنوان هویت و اعتبار، حس همبستگی و اتحاد کارمندان، عامل تبلیغات و برندسازی سازمان­ها شرکت­ها شناخته شده است. بنابراین انتخاب طرح مناسب و ایده­آل در افزایش بهره­روی مشاغل و بهبود عملکرد کارکنان بسیار موثر واقع می­شود. مجموعه سکوریتی فرم، به عنوان یکی از پیشتازان تولید و ارائه انواع پوشاک فرم صنعتی­، اداری و فروشگاهی در سه بخش مشاوره، تولید و توزیع با تنوع بالای متریال و ارائه مشاوره توسط متخصصین این حوزه به مشتریان فعالیت می­نماید. بنابراین برای داشتن انتخاب مناسب و شایسته می­توانید با خیال راحت از همکاری با این مجموعه بهره لازم را ببرید.


تبلیغات متنی