رویا بلاگ ابزاری است پیشرفته برای ساخت وبلاگ حرفه ای رایگان و سایت ساز حرفه ای .

چه زمانی باید به سراغ خرید سرور اختصاصی برویم؟

 سرور اختصاصی یک سرویس بسیار گسترده و کاربردی، برای وبسایتهای بزرگ بشمار میآید. به عبارتی، بسیاری از دارندگان سایتهای جدید، برای راهاندازی وبسایت جدید خود، نیازمند یک میزبان یا سرور قدرتمند و با کیفیت میباشد.خرید سرور اختصاصی با افزایش ترافیک ورودی وبسایت شما در گذشت زمان، با ویژگیهای منحصر به فرد امنیتی پیشرفته، تاثیر بسیار مثبتی را در زمان بارگیری ایدهآل صفحات وب ایجاد مینماید. در این مقاله قصد داریم به تعریف سرور اختصاصی و بهترین زمان برای خرید آن در کنار مقایسه با سرورهای میزبانی دیگر بپردازیم و جنبههای مختلف آنرا مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بررسی مفهوم سرور یا میزبان اختصاصی

سرور اختصاصی اساسا به معنای این است که وبسایت شما دارای یک سرور یا سیستم سرویس دهنده مخصوص به خود بوده و به جهت کنترل و مدیریت، به عنوان یک میزبان اینترنتی عمل خواهد کرد. لازم است به اطلاعتان برسانیم که سرور اختصاصی با قدرت و انعطاف پذیری فوقالعادهای که ارائه میدهند نسبتا هزینهبر و گران قیمت میباشند. بر همین اساس لازم است که قبل از انتخاب سرور مخصوص وبسایت خود، تحقیقات لازم را در رابطه با نوع طرح ارائه شده به عمل بیاورید. به عنوان مثال بسیاری از وبسایتهای مختلف، با یک سرور میزبان مشترک، شروع به کار کرده و با رشد زود هنگام، از حد مجاز برنامههای اشتراکی فراتر میروند. بنابراین در این شرایط انتخاب یکی از دو گزینه، ارتقا به یک سرور مجازی(vps) یا یک سرور از نوع اختصاصی پیش روی شما قرار خواهد گرفت و در نهایت این شما هستید که با سنجیدن گزینههای مختلف بهترین سرور را انتخاب خواهید کرد.

 مقایسه سرور اختصاصی با دیگر سرورها

 همانطور که مطلع هستید در اصطلاح وب سرور، سرورها به عنوان یک یا چند میزبان برای سایتهای دیگر شناخته میشوند. سرور اختصاصی با سرعت و کیفیت بسیار بالا و  آی پی اختصاصی، همان میزبانی است که به صورت واحد و کلی در اختیار قرار خواهد گرفت. درواقع بسته به نیاز افراد، نوع سرور مورد نظر انتخاب خواهد شد. در یک سرور میزبان اشتراکی، صدها نفر با آی پی های مختلف، به طور مشترک، در کنار شما از آن استفاده مینمایند. این مسئله برای وبسایتهای شخصی یا مشاغل کوچک کافی بوده اما  به دلیل از دست دادن انعطاف پذیری سایت و عدم پیکربندی موارد مختلف، بهترین گزینه برای ادامه عملکرد نیست. سرور مجازی یا vps به بخش بوجود آمده از طریق ابزارهای نرم افزاری خاص اطلاق میشود که با دو سیستم عامل وینوکس و ویندوز ارائه خواهد شد. سرورهای مجازی با اشتراک گذاری منابع سروری دیگر، فضای جداگانهای از سایتهای دیگر را در اختیار شما قرار خواهد داد؛ از آنجایی که دسترسی ادمین و روت در این سرور ها وجود دارد، در  پیکربندی سرور، انعطاف بیشتری ایجاد میشود و در نتیجه عملکرد بهتر و سازگارتری را برای سایت، به دنبال خواهد داشت. سرورهای اشتراکی و مجازی در مقایسه با سرور اختصاصی کم هزینه تر بوده و با سرعت قابل قبول، تا حدودی میتوانند نیازهای شما را برطرف نمایند.

 

 چهار دلیل و مزیت خرید سرور اختصاصی

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم سرور اختصاصی، با سرعت و کیفیت بسیار بالا و ویژگیهای منحصر به فرد بهترین میزبان، برای وب سایتهای بزرگ و سنگین بوده و به عنوان ابزار ذخیره ساز ابری اطلاعات، مانند بک آپ گیری شناخته میشود. در ادامه برای درک بهتر مطلب، چهار دلیل که شما را ملزم به استفاده از سرورهای اختصاصی میکند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1.  برای کنترل بازدید وبسایت درحال رشد:

هنگامی که وبسایت شما به سرعت درحال رشد است و ترافیک و بازدید آن رفته رفته بالا برود لازم است که سرور اشتراکی را به یک سرور اختصاصی، برای جلوگیری از کاهش عملکرد،عدم از دست دادن درآمد و کنترل ترافیک سایت ارتقا دهید.

  1. ایجاد امنیت:

با داشتن یک سرور اختصاصی، شخص شما مسئول امنیت وبسایت خود خواهید بود. همواره مسئله امنیت برای هر وبسایت، علی الخصوص سایتهای که دارای اطلاعات مهم و خصوصی اعم از ایمیل های محرمانه و شماره کارت اعتباری میباشند حائز اهمیت بوده است. بنابراین محافظت وبسایت، در برابر هکرها و ویروسها و سایر خطرات احتمالی امری مهم و ضروری بشمار میآید.

  1. بهینه سازی بارگیری صفحه:

زمان بارگذاری وبسایت شما عاملی موثر بر جنبه های مختلف وبسایت میباشد. صفحات کم سرعت منجر به کاهش تعاملات و پرش به بالای سایت خواهد شد. سرورهای اختصاصی تا حد زیادی این جنبه از وبسایت شما را بهینه کرده و برخلاف سرور اشتراکی، پهنای باند لازم، برای افزایش بارگذاری صفحه را بالا میبرد.

  1. کنترل بر سرورها:

اخرین دلیلی که میتوان برای استفاده از سرور اختصاصی اشاره نمود مسئله کنترل بر سرور است که در بخش -های قبلی به آن اشاره نمودیم.

 

 چرا سرور های اختصاصی برای وبسایت مناسب می باشند؟

برای پاسخ به این سوال که آیا سرور اختصاصی برای وبسایت شما مناسب است یا نه؟ لازم است که به چند نکته توجه لازم را داشته باشید. ابتدا میزان پیشرفت بازدید و ترافیک سایت خود را از گذشته تا کنون، مورد بررسی قرار دهید. اگر میزان بازدید کنونی سایت، نسبت به قبل بیشتر بود، زمان آن رسیده که میان سرور مجازی یا اختصاصی گزینه مناسب را انتخاب نمایید. به طور کلی هر دو سرور، پتانسیل پهنای باند و زمان بارگذاری سریع صفحه را شامل میشوند. با این تفاوت که سرورهای اختصاصی امنیت بالاتری را نسبت به سرورهای مجازی دربرگرفته و کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد. لازم است به اطلاعتان برسانیم که با توجه به نکات ذکر شده درنهایت شما هستید که با در نظر گرفتن نیاز وب سایت و شرایط موجود بهترین انتخاب را خواهید داشت.

 جمع بندی و سخن آخر

خرید سرور اختصاصی به عنوان یک سرور میزبان و پرسرعت، برای وبسایتهای پر بازدید با ترافیک بالا گزینه بسیار مناسبی به جهت بهبود عملکرد سایت، افزایش زمان بارگذاری صفحات بوده و عاملی تاثیرگذار در بالا بردن امنیت و کنترل وبسایت میباشد. سرورهای اختصاصی و مجازی از لحاظ پهنای باند با یکدیگر برابر بوده اما از نظر سرعت عملکرد و هزینه، سرور اختصاصی نسبت به سرور مجازی(vps) جایگاه بالاتری دارند. شما کاربران گرامی میتوانید بر اساس فاکتورهایی مانند بازدید بالای سایت و یا به عنوان ابزار ذخیره سازی ابری اطلاعات محرمانه و برای سایتهای گسترده و بزرگ، با انتقال سرور اشتراکی به سرور از نوع اختصاصی بهترین عملکرد را برای وبسایت خود به ارمغان بیاورید. سرور اختصاصی ایران با منابع کاملا اختصاصی و با استفاده از رم و سی پی یو اختصاصی، در انواع مختلف آماده خدمت رسانی به کاربران میباشند. علاوه بر این سرور از نوع اختصاصی با موقعیت آلمان که دربرگیرنده پهنای باند گسترده است گزینه بسیار مناسبی برای افزایش امنیت و بهبود عملکرد وبسایت شما خواهد بود.


تبلیغات متنی