رویا بلاگ ابزاری است پیشرفته برای ساخت وبلاگ حرفه ای رایگان و سایت ساز حرفه ای .

اسلیو معده با روش منحصر به فرد دکتر مهدی سلیمی

با ما همراه شوید تا اطلاعات مهمی در مورد اسلیو معده بدست آورید.


 مقدمه

یکی از بزرگترین مشکل هایی که در حال حاضر افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند چاقی است. جدا از بحث تناسب اندام و خوشتیپ بودن چاقی می تواند سبب بروز مشکلات سلامتی در افراد نیز شود. لذا کم کردن وزن اضافی را می توان یکی از مهمترین دغدغه های افراد دارای اضافه وزن به شمار آورد. برای این کار راهکارهای مختلفی وجود دارد از ورزش و رژیم غذایی گرفته تا عمل های جراحی لاغری. اما یکی از بهترین راهکارهایی که برای کم کردن اضافه وزن مفرط وجود دارد جراحی آن هم جراحی لاغری اسلیو معده است.

در این مطلب قصد داریم تا به جراحی اسلیو معده بپردازیم و هدف کلی ازاین جراحی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 

عمل جراحی اسلیو معده برای لاغری

در صورتی که فرد دارای اضافه وزن مفرط باشد می تواند برای عمل جراحی اسلیو معده اقدام نماید. برای این کار اصولا پزشک ها و جراحان افرادی را مناسب به شمار می آورند که از نظر توده ی بدنی و شاخص آن یعنی بی ام آی (BMI) فرد در محدوده ی مناسبی برای جراحی قرار داشته باشد. معمولا پزشک ها افرادی را که بی ام ای بالاتر از چهل را دارند و در محدوده ی چاقی مفرط قرار می گیرند برای این عمل جراحی لاغری مناسب به شمار می آورند. در این جراحی کاری که انجام می شود این است که گنجایش معده ی فرد بیمار را به میزان بسیار بالایی کاهش می دهند و به این وسیله دیگر آن فرد نمی تواند مقدار زیادی غذا و مواد غذایی را به مصرف برساند و موجبات چاقی خود را فراهم آورد. کار دیگری که در این جراحی انجام می شود این است که راهی که مواد غذایی در بدن فرد می بایست طی کنند تا جذب آن شوند را تغییر می دهند و به این وسیله جذب مواد غذایی را تا اندازه ی چشمگیری کاهش می دهند و حتی گاها سبب عدم جذب برخی مواد غذایی می شوند. همین امر در نهایت می تواند به فرد دارای اضافه ی وزن کمک کند تا به صورت پیوسته و تدریجی اضافه وزن خود را کاهش دهد و به وزن ایده آل برسد.

هدف از جراحی اسلیو معده چیست؟

به طور کلی پزشکان و جراحان هدف اصلی و عمده ی این جراحی را کاهش دادن میزان گنجایش معده ی یک فرد به شمار می آورند. به وسیله ی جراحی لاغری اسلیو معده در ابتدا جراح مورد نظر بخش عظیمی از معده که شمال تقریبا 70 درصد آن می شود را از مسیر گوارش خارج می کنند و در نتیجه ی این امر ظرفیت معده ی فرد تا حد زیادی کمتر می شود و جذب مواد غذایی برای آن کاهش می یابد. جراحی اسلیو در نقطه ی مقابل بای پس است، همانطور که میدانید در بای پس هیچ قسمتی از معده از بدن خارج نمی شود و تنها بخشی از معده در امر گوارش حذف می شود ولی در بای پس آن قسمت از معده که اضافه بنظر می آید از آن جدا شده و از بدن خارج می گردد و به این وسیله حجم معده را تا اندازه ی زیادی کم می کنند و در نهایت موجبات لاغری و کاهش وزن فرد را فراهم می آورند. یکی از مهمترین مزیت های این جراحی لاغری را می توان غیرقابل بازگشت بودن به شمار آورد. فرد بیمار پس از به اتمام رسیدن جراحی با توجه به حجم کوچک معده اش دیگر قادر نیست مقدار زیادی غذا مصرف کند و در نتیجه می تواند کاهش وزن مناسبی را تجربه کرده و با در اختیار داشتن لایف استایل مناسب به اندام ایده آل خود برسد.

چرا این عمل جراحی لاغری را اسلیو معده می نامند؟

ممکن است این پرسش برایتان مطرح شود که علت نامگذاری این عمل جراحی به اسلیو معده چیست؟

در ابتدا خوب است بدانید که خود واژه ی اسلیو Sleeve در زبان انگلیسی به معنای آستین می باشد. وجه تسمیه  و علت این نامگذاری هم این است که در این عمل جراحی لاغری آن قسمت از معده ی فرد که پس از جراحی در بدن وی باقی می ماند بسیار شبیه به یک آستین است. به همین علت هم نام این عمل جراحی لاغری را اسلیو گذاشته اند. به کمک این جراحی افرادی که از اضافه وزن و چاقی مفرط رنج می برند می توانند چیزی بالغ بر 80 درصد از اضافه وزن خود را از دست داده و به وزنی که همیشه خود را در آرزوهایشان تصور می کردند برسند. نکته ای که برای افرادی که می خواهند این جراحی را انجام دهند مهم بوده و می بایست حتما آن را بدانند و به آن توجه کنند این است که این جراحی لاغری برگشت ناپذیر است. چرا که آن قسمت اضافه از معده ی فرد برداشته شده و از بدن جدا می شود. پس پیش از اقدام به جراحی این نکته را در نظر گرفته و سپس در مورد آن تصمیم گیری کنید.

 

چه افرادی به این عمل جراحی لاغری نیاز دارند؟

دکتر سلیمی مبر این باور است که انتخاب فرد مناسب برای این عمل جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که با دراوردن بخشی از معده دیگر این عمل بازگشت پذیر نیست. همچنین در این روش فرد وزن زیادی را از دست می دهد و به همین علت اگر کیس مناسب عمل نباشد ممکن است با مشکلات سلامتی و خطرات جانبی مواجه شود. لذا برای این کار انتخاب را به پزشک جراح خود بسپارید . در صورتی که شرایط شما به گونه ای باشد که برای عمل جراحی اسلیو معده کیس مناسبی به شمار بیایید قطعا پزشک شما این موضوع را متوجه شده و شما را برای انجام این کار کاندید می کند. اما در صورتی که اضافه وزن شما به کمک ورزش، رژیم و یا ترکیبی از این دو قابل رفع باشد قطعا پزشک ترجیح بر انجام این موارد داشته و جراحی لاغری کلا از گزینه ها حذف خواهد شد. بطور کلی افرادی با شاخص BMI بالای 40 با صلاحدید پزشک میتوانند ای عمل را انجام دهند.

نتیجه گیری

یکی از روش های بسیار مناسب و جواب دهنده برای لاغری جراحی اسلیو معده است که می بایست با نظر پزشک فرد برای انجام این جراحی اقدام نماید.


تبلیغات متنی